BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

studijų programos - ką rinktis?

Mokiniai jau žino savo egzaminų rezultatus, greičiausiai ir jau apsisprendė kur norėtų įstoti. Mes, siekdami kuo labiau palengvinti tą apsiprendimą, stengiamės kuo patraukliau ir suprantamiau aprašyti savo siūlomas studijų programas. Tą daryti tenka įvairiems leidiniams, ir jei nenorime, kad tekstas kartotusi, tai tampa tikru kūrybingumo išbandymu – šiaip ar taip, mes inžinieriai, pripratę prie techninės dokumentacijos ir specifinių terminų, o ne šmaikščių tekstų. O kai kurie tokių kūrybinių kančių metu gimę tekstai taip ir nepapuolė į nei vieną leidinį (įdomu, kodėl? :)), todėl blogas jiems – pati ta vieta:

Elektronikos inžinerija. Pabaigęs šią specialybę, iš kvapo galėsi atskirti, koks tranzistorius sudegė. Kaskart įsigijus naują telefoną ar kompiuterį, niežtės nagai jį patobulinti. Būsite vadinami „lempečnikais“ arba „radistais“, čia istoriniai elektrončikų pavadinimai.

Elektronikos inžinerija ir vadyba. Tai pardavėjas ar inžinierius? Jei niekaip negali apsipręsti, šita specialybė kaip tik tau. Tik įsivaizduok – mokėsi ne tik kokį niekutį susikonstruoti, bet dar ir pelningai parduoti.

Telekomunikacijų inžinerija. „Abonentas ne ryšio zonoj“, „Wireless Network Connection Not Connected“ – jei negali nė valandos išbūt neprisijungęs, studijuok telekomunikacijas. Sms‘indamas visada galėsi pasiteisinti kad tai – mokslo vardan. Jau nekalbant apie nuolatinį „kabojimą“ Skype ar Facebooke.

Tiems, kas atlaidžiu žvilgsniu žiūri į būsimus fuksus ir išdidžiai spaudžia bakalauro diplomą rankoje, galime pasiūlyti magistro studijų programas:

Biomedicininė inžinerija: vaiksčiosi baltu chalatu ir vartosi lotyniškus terminus. „Dratas“ į veną – savaime suprantamas gydymas.

Elektronikos inžinerija. Jei dar mažai buvo sudegusių tranzistorių, tęskim toliau. Svarbiausia – nepaklysti, nes žinių pritaikymo sritys gali būti labai plačios.

Telekomunikacijos – sms jau nebelygis. Yra geresnių technologijų. Kokių? Įstok, ir sužinosi.

Telekomunikacijų sistemos. Jei norėtum tęsti telekomunikacijų studijas, bet dveji metai atrodo kankinamai ilgi, rinkis telekomunikacijų sistemas – studijuosi tik pusantrų metų.

Metrologija ir matavimai. Puiki vieta pedantams – čia esminis skirtumas gali būti ir keli mikronai. O gal dar mažiau. Arba ekstremalams – norėtum patyrinėti, ką slepia skystas 5000 C temperatūros metalas?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. 12tokas:

    Sveiki mastau apie Elektronikos inžinerija ir vadyba arba Telekomunikacijos ir elektronika studijas. Tik yra beda, kad as mokausi fizika tik b lygiu ir egzaminams nelabai busiu pasiruoses, na, bet paziurejus pagal senus duomenis, tai istociau ir be fizikos egzamino. Ir siaip kiek ziurejau tai ten istoti uztenka vidutiniu egzaminu rezultatu, na bent jau virs 40% visus islaikyti, na cia ziurejau i Telekomunikacijos ir elektronika, tai galbut i Elektronikos inžinerija ir vadyba didesnis konkursas buna.

    Tai ar as cia gerai viska supratau? Istiesu gana lengva istoti? Ir ar verta? Gal galite paaiskinti ka dirbti bus galima baigus tai? As cia suvokiu, kad cia labai plati specialiabybe, ir bus galima dirbti labai daug ka, na ir manau, tai gana perspektyvu :)

    Aciu.

Rašyti komentarą