BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kovo 8 dienos proga

Neringa Dubauskienė

KTU TEF referentė

Kovo 8 – ne tik diena kai moterys darbovietėje gauna tulpių, nes taip kažkada sugalvojo tarybinė valdžia. Tai ir diena, kai pažymimi moterų politiniai, ekonominiai ir socialiniai pasiekimai (paklauskit Wikipedijos, jei netikit). Ir nors daug kam atrodo, kad „moters teisių“ tema šiuolaikiniame pasaulyje jau išsemta, ši data yra puiki proga apie jas prabilti.

Šis įrašas nuo TEF bloge įprastų skiriasi tuo, kad jį rašau aš – fakulteto doktorantė ir darbuotoja, dar ne taip seniai buvusi ir eiline studente. Elektronikos inžinerija – specialybė stereotipiškai laikoma „vyriška“, dauguma dėstytojų – vyrai, ir stoja į ją daugiausia vaikinai. Todėl merginoms tenka susidurti su gana keista nuostata – iš pradžių daug kas nustemba dėl tokio pasirinkimo, o paskui garsiai pasvarsto – „na taip, gal ir ten reikia kruopštumo, kantrybės…“, tarsi tai būtų vienintelės savybės kuriomis gali pasižymėti specialistė moteris. Būdavo gaila studijų pradžioje girdėti dėstytojų pastabas apie tai, kaip mažai jie tikisi iš merginų, kad joms reikia padėti, pakelti pažymius, ir taip stengtis, kad jos neiškristų ir kursas netaptų išimtinai vyriškas. O gal labiau padėtų ne užuojauta, o palaikymas – „pasirinkai teisingai, mergyt, nepasiduok“? O liūdniausia buvo išgirsti iš dėstytojos moters (ne mūsų fakulteto) – tiesmuką „merginoms čia ne vieta, nesuprantu ko jos čia stoja“.

Tai kodėl aš vis dar čia? Nes ne viskas taip blogai. Pirmiausia, tai specialybė verta pastangų – man asmeniškai labiausiai imponuoja tai, kaip sparčiai vystosi ir kinta mano studijuojama sritis. Antra, vėlesniais studijų metais, kai dėstoma mažiau bendrųjų dalykų, o daugiau specialybinių, sutikau dėstytojų, kurie palaikė, skatino, suprato ir netgi piktinosi tais, kurių požiūris buvo kitoks. Ačiū jiems. O galiausiai – mūsų čia vis daugiau, pamažu šią specialybę „atranda“ ir pamėgsta vis daugiau merginų, ir naujai atėjusioms būna vis lengviau. Šia tema galėčiau plėstis be galo, bet svarbiausia – viskas keičiasi į gera, todėl tikiuosi, kad rinkdamosis specialybę merginos daugiau nebesuks galvos dėl to „ar pritaps“.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą